Dwie kreski – i co teraz?

Zrobiłaś właśnie test ciążowy… Jesteś w szoku, cieszysz się i płaczesz na przemian, skaczesz z zachwytu do nieba, bądź przeciwnie ,,tylko tego brakowało,, ? Jak by nie było – jesteś w ciąży. Prawie na pewno… Co teraz?

Jeśli nie wierzysz w to co widzisz zrób badanie z krwi poziom Beta HCG , który jest bardziej wiarygodny, czuły i dodatkowo określi który to już tydzień. Kosztuje ok 25zł a wynik otrzymasz w tym samym dniu bądź dzień później. Na wyniku dokładnie jest wszystko opisane więc łatwo go odczytasz.

Badanie z krwi potwierdziło ciążę? Kolejną rzeczą którą powinnaś zrobić to iść do apteki po witaminy. Farmaceuta pomoże z doborem odpowiednich. Poczytajcie dokładnie skład, porównajcie firmy, zastanów się i wybierz odpowiednie. Możesz kupić witaminy za ok 15 zł ale możesz wybrać też takie za 90zł… Które lepsze? Otóż gdy porównasz skład może się okazać że te za 25zł maja identyczny skład jak te za 75zł… Więc wybór należy do Ciebie. Sprawdź też wielkość tabletek, niektóre są na prawdę ogromne i mogą sprawić problem przy przełykaniu. Ja wybrałam Prenatal.

Jesteś w ciąży i masz już witaminy. Teraz kolej na wybranie ginekologa. Tutaj najczęściej sięgamy rad koleżanek , które mają już swoje dzieci albo szukamy w wyszukiwarce lekarza w swoim mieście. Poczytaj opinie na temat lekarza. Moim zdaniem ważne jest też to czy znajdziesz go później w swoim szpitalu, którym będziesz rodziła ponieważ możesz się z nim umówić by był przy porodzie. Prywatnie czy państwowo… Tu już wybór należy do Ciebie. Ja wybrałam lekarza prywatnego, który pracuje w szpitalu w którym będę rodziła. Ta Pani doktor prowadziła moją pierwszą ciążę, byłam zadowolona więc miałam łatwy wybór. Zawsze chętnie udziela wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie moje pytania i chętnie wita się w gabinecie również z tatusiem dzidziusia. Ważne jest też czy ginekolog ma w swoim gabinecie USG. Jeśli tak to praktycznie przy każdej wizycie możesz podglądać maluszka i wiedzieć że wszystko jest dobrze. Lekarz ten będzie Ci dawał skierowania na badania. Jeśli wybierzesz lekarza prywatnie to pamiętaj że prawdopodobnie również prywatnie będziesz musiała wykonywać badania.

 

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące wpisu chętnie na nie odpowiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>